Cinkavimas

Karštas cinkavimas, atitinkantis CE 9001 sertifikavimą

Plieno karštasis cinkavimas – tai efektyviausia plieninių konstrukcijų antikorozinė apsauga, kadangi ji patvaresnė nei dauguma industrinių dangų. Svarbiausi cinko dangos privalumai – tai ilgas tarnavimo laikas (vidutinis cinko dangos tarnavimo laikas yra nuo 20 iki 30 metų, o pati cinko danga apsaugo metalo konstrukcijas nuo rūdžių visą savo tarnavimo laiką) bei atsparumas mechaniniams poveikiams ir pažeidimams (pvz. transportavimo ar montavimo metu), kas sumažina metalo konstrukcijos eksploatacines sąnaudas. Net pažeidus cinko dangą, plienas toje vietoje apsaugomas vykstant savaiminiam elektrocheminiam procesui.

Iš esmės, cinkavimo kokybės kontrolė yra paprasta ir greita. Cinkavimo kokybė nepriklauso nuo oro sąlygų, o cinkuotus gaminius galima suvirinti įprastais suvirinimo metodais. Tolygų ir optimalų cinko padengimą galima atlikti ir sunkiai prieinamose gaminių vietose, o gaminių galuose ir kampuose cinko padengimo sluoksnis bus toks pat arba didesnis kaip ir lygiame gaminio paviršiuje.

Segmentų nuriebalinimas cheminiais būdais prieš cinkavimą

Metalinės detalės ir gaminiai apdirbimo metu dažniausiai užteršiamos riebalais, tepalais, drožlėmis bei korozijos produktais. Be to, pusgaminiai apsaugai nuo korozijos transportavimo metu sutepami antikorozinėmis priemonėmis.

Prieš bet kokį padengimo procesą, dažymą, galvaninį padengimą ar karštą cinkavimą ant detalių neturi būti rūdžių, purvo, riebalų ir tepalų. Be valymo dažymo ir galvaniniuose procesuose dar reikalingos kitos procedūros tokios kaip, ėsdinimas, fosfatavimas, pasyvavimas ir pan.

Tirpikliai (pvz. vaitspiritas arba nefrasas) dažniausiai naudojami pirminiam ir pagrindiniam rankiniam detalių valymui mažose įmonėse, kadangi juos naudojant dideliuose įrenginiuose būtina laikytis „Lakiųjų organinių junginių“ direktyvoje keliamų reikalavimų (jei valymui naudojama iki 1 tonos tirpiklio per metus, direktyvos reikalavimai netaikomi).

Tepalo šalinimui nuo metalo paviršių pramonėje dažniausiai naudojami trijų tipų valymo priemonės:

  • Vandeniniai tirpalai;
  • Nehalogeninti organiniai tirpikliai;
  • Chlorinti angliavandeniliai.